Питання руба – Навіщо нам крани на гарячу воду, за що ми платимо?

Навіщо нам крани на гарячу воду, коли там не буває гарячої води?

Крани на гарячу воду треба насправді заварити. Бо людина щоразу включає їх, сподіваючись, що звідти потече гаряча вода, а насправді тече холодна чи ледь тепла. А платити потім за неї доводиться як за гарячу.

Я два тижні провела біля крана у ванній з градусником. Він весь час показував температуру води 32–37 градусів. Тільки раз було 39. Це не діло. Знаю, що нам мають подавати воду не нижче від 51 градуса, щоб вона вважалась гарячою. Скільки можна так безсовісно дурити людей?
— Любов КОВБАСЮК
мешканка будинку № 14 на вулиці Коновальця

 koropetsky_small– На превеликий жаль у всіх теплопостачальних підприємств, є певні проблеми з подачею гарячої води, особливо в перехідний період, коли на вулиці плюсова температура, – пояснює директор ТОВ «Рівнетеплоенерго» Степан Коропецький. – Не обминули вони нас і в цьому році. Незважаючи на те що робимо все можливе, аби подавати споживачам якісний теплоносій, в тому числі й гарячу воду, через застарілі схеми теплопостачання, які не відповідають сучасним потребам, не завжди це вдається. І це не з нашої вини, як, наприклад, у ситуації, яку описала пані Любов Ковбасюк.

У Рівному є чимало ЦТП, які працюють на залежній схемі приготування теплоносія на опалення і на нагрів води. Тобто, щоб подати гарячу воду відповідної якості, їм треба підвищувати температуру теплоносія і в опалювальній системі.

Це, у свою чергу, призводить до певного дискомфорту. Бо коли підвищуємо температуру води, зростає температура і в житлових приміщеннях. Тому отримували скарги з приводу того, що при плюсовій температурі надворі в квартирах буває дуже гаряче. Відреагувавши на одні скарги, отримали інші – в окремих будинках споживачі недоотримували гарячої води належної температури.

Ми розпочали і плануємо продовжувати реконструкцію проблемних ЦТП. Обсяг робіт справді великий, але в наступному ремонтному періоді будемо робити акцент саме на цьому. А наразі, якщо й надалі будуть виникати проблемні питання, пропоную споживачам звертатися до цілодобової аварійно-диспетчерської служби Рівнетеплоенерго

Номери телефонів АДС
Проблеми із опаленням чи гарячою водою?
У разі виникнення аварійних випадків чи поривів у житлових будинках телефонуйте за номерами - цілодобово
(до речі, за допомогою сучасних засобів ми фіксуємо всі вхідні дзвінки і розмови).

Наші фахівці, виїхавши на місце, у разі встановлення факту відхилення температури від нормативних показників, складуть відповідний акт-претензію, згідно з яким буде проведено перерахунок платежів.

Маємо лічильник, а за тепло платимо як без лічильника

У 2005 році за кошти міжнародних організацій в нашому будинку на вулиці Міцкевича, 5 був встановлений індивідуальний тепловий пункт. Водночас були замінені труби тепломережі і встановлений лічильник обліку теплової енергії. Але лічильник тепла досі не введений в експлуатацію, відтак плата за опалення здійснюється за тарифами, які постійно збільшуються (станом на 1 жовтня 2015 року плата за централізоване опалення становить 18,23 грн/кв. м, а за наявності теплового лічильника – 763,93 грн/Гкал – це майже у 2,5 разу більше. Основною причиною неприйняття в експлуатацію лічильника, за повідомленням представників ТОВ «Рівнетеплоенерго», є невеликі порушення у схемі монтажу лічильника. Чому тоді Рівнетеплоенерго, яке є теплопостачальним підприємством та регулярно отримує платежі за надані послуги, протягом тривалого часу не може усунути недоліки монтажу за власні кошти? Чому ми стільки років не можемо платити за показниками теплового лічильника?
— Мешканці будинку № 5 на вул. Міцкевича

– Так, я в курсі проблеми, яка виникла з тепловими лічильниками в будинку на Міцкевича, 5, – коментує Степан Коропецький. – У рамках пілотного проекту в цій багатоповерхівці змонтовано ІТП і встановлено тепловий лічильник. Але (це, до речі, чомусь було передбачено і проектом), лічильник рахує теплоносій, який іде на підігрів води, і той, що іде на опалення. Даний прилад обліку є технологічним обладнанням і за ним неможливо здійснювати комерційні розрахунки.

Припустімо, якби ми виставляли рахунки за опалення за показниками цього лічильника, то люди платили б значно більше, бо він враховує водночас кількість теплової енергії, яка витрачається на підігрів води та опалення.

Утім, ми зараз працюємо над вирішенням цього питання. Думаю, найближчим часом врегулюємо цю проблему.

Для кого пишуть прогнозовані показники, якщо сплачую по лічильнику?

У моїй квартирі встановлені лічильники на гарячу воду. За їхніми показниками й сплачую. Але щомісяця отримую рахунки, в яких мені виставляють так звані прогнозовані показники. Для чого це, якщо сплачую по лічильнику?
—Інна БІЛОКОНЬ, мешканка будинку на Соборній.

Згідно з чинним законодавством, показання квартирних  засобів  обліку  знімаються  споживачем щомісяця. – пояснює Степан Коропецький. – З метою уникнення прогнозованих нарахувань, споживачам необхідно щомісяця до 27 числа повідомляти фактичні показники лічильників гарячої води у зручний для них спосіб.  І тоді розбіжностей між фактичними показниками і тими, що відображені в єдиному рахунку, не буде. Спеціально створили кілька каналів передачі показників:

  • в особистому «Кабінеті споживача» на сайті товариства http://rivneteploenergo.com.
  • за телефоном довідкової служби 
    Телефон
    (0362) 62-06-50
    довідкова служба з розрахунків за послуги теплопостачання

    Стан рахунку, оплата, заборгованість та адреси пунктів обслуговування споживачів з розрахунків за послуги теплопостачання, опломбування та показники лічильників Прийом показників приладів обліку (лічильників гарячої води)

  • на електронну адресу rivneteploenergo@ukr.net (із обов’язковим зазначенням № особового рахунку, П.І.П., адреси, контактного телефону та власне показників лічильників);
  • в пункті обслуговування споживачів за місцем проживання;
вул. Кавказька, 1-а
вул. І. Вишенського, 4-а
вул. Р.Шухевича, 2-а

У разі неповідомлення споживачем фактичних показників до 27 числа, при закритті звітного місяця програмою, яка проводить нарахування оплати, передбачено прогнозоване використання гарячої води. Але щойно ми отримуємо фактичні показники, прогнозовані нарахування коригуються відповідно до фактичного водоспоживання. Отож не бачу в цьому жодної проблеми. Прогнозоване нарахування це не наше нововведення, його практикують майже всі комунальні підприємства не лише Рівного, а й України.

Маєте запитання до керівництва?