Дбаєте про сімейний бюджет? Встановіть лічильник

IMG_2821_newПідвищення тарифів на комунальні послуги, наближення нового опалювального сезону 2015-2016 років… Далекоглядні споживачі вже зараз починають замислюватися, як економити, як заощадити сімейний бюджет, як платити за використані гігакалорії на обігрів квартир за показниками лічильника.

Саме тому на адресу ТОВ «Рівнетеплоенерго» надходять звернення споживачів з проханням надати роз’яснення щодо встановлення лічильників теплової енергії безпосередньо в помешканні чи житловому будинку.

Однак влаштування приладу обліку теплової енергії у квартирі багатоповерхового житлового будинку з вертикальною однотрубною системою опалення неможливо виконати без суттєвої реконструкції будинкової системи опалення, на що надає дозвіл балансоутримувач житлового будинку (ЖКП, житловий кооператив, ОСББ тощо).

Технічно можливо встановити прилад обліку теплової енергії у квартирі багатоповерхового житлового будинку з горизонтальною системою опалення.

Процедура встановлення лічильника у квартирі з горизонтальною системою опалення багатоповерхового житлового будинку

За відсутності технічної можливості встановлення лічильника у квартирі, доцільно влаштовувати прилад обліку і регулювання теплової енергії в житловому будинку/під’їзді.

Процедура встановлення лічильника в багатоповерховому житловому будинку /під’їзді

Довідково. Упродовж  2014 року встановлено та прийнято в експлуатацію 45 лічильників тепла в житлових будинках. З початку 2015 року і до завершення опалювального сезону 2014-2015 років (15.04.2015) прийнято в експлуатацію 25 приладів обліку тепла.

Варто зауважити, що чимало споживачів скористалися перевагами та долучилися до міської програми “Облаштування багатоквартирних будинків сучасними засобами обліку і регулювання води та теплової енергії в місті Рівному на 2014-2017 роки”, затвердженої рішенням Рівненської міської ради від 04.09.2014 №4358, яка передбачає схему співфінансування вартості влаштування приладів обліку і регулювання теплової енергії у житлових будинках у розмірі 50:50 (для житлових будинків місцевих рад) та 80:20 (для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків).

Для прикладу, з початку 2015 року ТОВ “Рівнетеплоенерго” видано 99 технічних умов на влаштування вузлів обліку і регулювання теплової енергії в житлових будинках, з яких близько 60 будуть фінансуватись відповідно до вказаної вище програми.

Результатом влаштування приладів обліку і регулювання теплової енергії є ефективне та раціональне споживання теплової енергії. За даними аналізу реалізації теплової енергії в житлових будинках, у яких встановлено прилади обліку і регулювання теплової енергії за 2014 рік, відсоток зменшення споживання теплової енергії склав у середньому 30%.

ТОВ «Рівнетеплоенерго» подає теплоносій до 839 будинків Рівного, із яких 257 вже обладнані лічильниками і споживачі сплачують фактично спожиті послуги за показниками приладів обліку (інформація станом на 01.06.2015) .

Фахову консультацію та відповіді на актуальні питання щодо встановлення лічильників тепла можна отримати у спеціалістів виробничо-технічного відділу ТОВ «Рівнетеплоенерго» з понеділка по п’ятницю з 09.00 до 12.00 год.:

  • за телефоном 64-36-99;
  • за адресою вул. Д.Галицького, 27 , 4-й поверх, каб. 408.

Графік подачі гарячої води
Повідомити показники лічильника
Повірка лічильника Гарячого водопостачання