Коригування норм споживання централізованого опалення і постачання гарячої води не передбачене чинним законодавством

Згідно із п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України №151 від 17.10.2010 «Про затвердження Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг  з централізованого опалення, постачання холодної  та гарячої води і водовідведення  в разі ненадання їх або надання  не в повному обсязі, зниження якості», якщо    надання   послуг   з   централізованого   опалення розпочалося пізніше встановленого строку  або  опалювальний  сезон достроково  закінчився,  а  також  за  наявності  перерв у наданні послуг, що перевищують допустимий строк (12 годин на добу один раз на  місяць),  здійснюється перерахунок  за  надання таких послуг за відсутності квартирних  та  будинкових   засобів   обліку   теплової   енергії .

Утім, якщо теплопостачання відсутнє повністю або частково лише в окремо взятій квартирі, споживачу необхідно звернутися із заявою до балансоутримувача (ЖКП, ОСББ, ЖБК тощо), який спільно з представником ТОВ “Рівнетеплоенерго” відповідним актом підтверджує ненадання або неякісне надання послуг теплопостачання за певний період. На підставі цього документа ТОВ “Рівнетеплоенерго” здійснює перерахунки згідно із вищезазначеною постановою Кабінету Міністрів України № 151 від 17.02.2010.

Відповідно до п. 21Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005,у разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) та на  вводах  у  багатоквартирний  будинок  засобів  обліку  води  і теплової енергії плата за надані  послуги  справляється  згідно  з установленими нормативами (нормами) споживання:

– з централізованого  постачання  холодної  та  гарячої  води і водовідведення  –  з  розрахунку  на  одну  особу  та  на  ведення особистого підсобного господарства;

– з централізованого  опалення  –  з  розрахунку за 1 кв.  метр (куб. метр) опалюваної площі (об’єму) квартири (будинку садибного типу)   та додатково  за  перевищення  розрахункової  потужності приладів опалення (радіаторів) згідно із законодавством.

Якщо у  будинку встановлений засіб обліку теплової енергії  споживач  оплачує  послуги  згідно   з   їх   показаннями пропорційно  опалюваній площі (об’єму) квартири (будинку садибного типу) за умови здійснення  власником,  балансоутримувачем  будинку та/або   виконавцем   заходів   з   утеплення   місць   загального користування будинку.

Рішенням виконавчого комітету Рівненської міської ради № 6 від 04.01.2011 затверджено тарифи на послуги теплопостачання (централізоване опалення, підігрів води) для населення, бюджетних станов та інших споживачів. Згідно із додатком для населення місячна вартість опалення 1 кв.метра опалювальної площі в опалювальний період становить 6,77 гривень, метр кубічний води (з лічильником) — 11,85 грн, вартість підігріву води на одного мешканця (без лічильника) – 37,92 грн. Якщо у будинку чи під’їзді встановлений прилад обліку теплової енергії, вартість 1 Гкал становить 282, 05 грн.

Враховуючи вищевикладене, коригування норм споживання централізованого опалення і постачання гарячої води чинним законодавством не передбачене.