Рівняни мають понад 78 мільйонів боргів

this-one-quote-reveals-the-ridiculous-reason-why-your-office-is-so-cold-in-the-summerЦе борги за торішнє-позаторішнє тепло, а вже хочеться грітися знов. 

Нинішній опалювальний сезон, як і торік, стартував 10 числа. Щоправда, у дитячу міську лікарню і пологовий будинок тепло пустили ще минулої п’ятниці, а в центральну міську лікарню – в понеділок увечері. З вівторка, десятого числа, почали опалювати дитячі садки і школи. А вчора дійшла черга й до багатоповерхівок міста. Оскільки середньодобова температура три доби не піднімалася вище від 7,4 градуса тепла, міський голова підписав розпорядження про початок опалювального сезону.

До холодів, як запевняє заступник міського голови Рівного Олексій Хмилецький, комунальники міста підготувалися вчасно.

– Запорукою цьому, –  каже Олексій Віталійович, – є масштабна робота, яку ми розпочали ще з весни, відразу ж після закінчення опалювального сезону. До речі, замінили 6,1 кілометра теплотрас у двотрубному вимірі, отож зберігається тенденція оновлення тепломереж, які відпрацювали свій ресурс. Зокрема, замінили аварійно небезпечні ділянки на вулицях Князя Острозького, Набережній, Коновальця (біля будинку № 6), Соборній (біля будинку № 424) і Волинської дивізії.

– На Волинської дивізії – це та сама злощасна ділянка, де досі не зарита траншея? 

– Ремонтні роботи там уже завершено. Хоча цей об’єкт попив нам крові. Навіть міському голові довелося долучатися до пошуку необхідної 400-міліметрової труби, щоб замінити ділянку зношеної. Дивує те, що у тендерах беруть участь деякі фірми, які завідомо не можуть виконати задекларовані роботи. Вони нерідко виграють конкурси, заявляючи необґрунтовано низькі суми, а потім від них не можна добитися нормальної роботи. Хочу сказати таким: не впевнений – не берися. Нехай фахівці роблять.

– Олексію Віталійовичу, а хто тепер відповідає за підготовку до зими будинків, де створені ОСББ? 

– Балансоутримувач – ОСББ чи управлінська компанія. Але, на жаль, це питання досі до кінця не врегульоване. Досі немає визначених на законодавчому рівні критеріїв відповідальності за виготовлення паспортів готовності до зимового періоду. Це питання порушувалося на селекторній нараді Мінрегіонбуду, яку проводив віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко. Проблема стосується всієї держави. Сподіваюся, що найближчим часом вона буде вирішена.

– Чи позначиться на опалювальному сезоні заборгованість рівнян за спожите тепло? 

– Як і в попередні роки, наше «Рівнетеплоенерго» – у числі кращих в Україні теплопостачальних підприємств за показником розрахунків за використаний газ. Ми вже маємо ліміти на постачання енергоносіїв на нинішній опалювальний сезон, укладені відповідні угоди. Щоправда, деякі моменти щодо реструктуризації старої заборгованості не врегульовані на законодавчому рівні. Є негативний показник розрахунку за отриману теплову енергію.

З початку року населення міста боргувало теплопостачальникам 96,8 мільйона гривень, а станом на перше жовтня – 78,5 мільйона. Ці гроші можна було б використати на підготовку до зими, заміну мереж, купівлю газу і т.д.

Джерело: 7 днів