«Надворі ж тепло. Навіщо подавати тепло?»: Відповідаємо

sun_default

Короткочасне підвищення температури зовнішнього повітря не є причиною для припинення подачі теплоносія або завершення опалювального сезону.

Згідно з чинним законодавством України, рішення про початок та закінчення опалювального сезону приймається виконавчими органами відповідних сільських, селищних та міських рад або місцевими державними адміністраціями (у Рівному відповідним розпорядженням міського голови – прим.), виходячи з кліматичних умов згідно з будівельними нормами і правилами, правилами технічної експлуатації, нормами санітарного законодавства та іншими нормативними документами (п. 5 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою КМУ від 21.07.2005 № 630, зі змінами та доповненнями).

ТОВ «Рівнетеплоенерго» подає теплоносій належної якості відповідно до температурного графіка і немає повноважень на власний розсуд або на вимогу споживачів повністю/частково припиняти подачу теплоносія у зв’язку з потеплінням. Тим більше, такі дії можуть спричинити обурення решти споживачів товариства, особливо це стосується родин, у яких є діти, хворі члени родини, а також особи похилого віку.

Споживачам ТОВ “Рівнетеплоенерго” взагалі не варто хвилюватися з приводу взаємозв’язку між розміром плати за опалення й температурою зовнішнього повітря.

Для абонентів, які проживають у житлових будинках без будинкових та квартирних приладів обліку (таких споживачів менше 20%), буде проведено перерахунки вартості спожитих послуг з централізованого опалення залежно від фактичної температури зовнішнього повітря у лютому 2016 року (відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України «Про запровадження перерахунку вартості послуги з централізованого опалення залежно від температури зовнішнього повітря» від 30.10.2015 № 1037).

Споживачі житлових будинків, обладнаних приладами обліку тепла (а таких споживачів більше 80%), будуть сплачувати за опалення залежно від кількості фактично спожитого тепла. Чим вища температура зовнішнього повітря, тим менша потреба в опаленні. Також бажання заощадити спонукає споживачів більш вдумливо і раціонально споживати теплоносій. Мешканці вживають заходів з енергозбереження, зокрема: починають міняти вікна, вхідні двері, утеплюють зовнішні стіни будинку, підвал, дах, навіть вхідні двері в таких будинках уже не побачиш відчиненими, як раніше. А це, у свою чергу, призводить до заощадження коштів на оплату спожитих послуг.

За даними аналізу, проведеного в цьому опалювальному сезоні (жовтень, листопад та грудень 2015 року, січень 2016 року), середній розрахунковий тариф за теплову енергію за 1 квадратний метр опалювальної площі склав:

  • для споживачів, які  проживають у житлових будинках, обладнаних приладами обліку тепла, – 9,88 грн з ПДВ;
  • для споживачів, які проживають у житлових будинках без будинкових та квартирних приладів обліку тепла, – 17,78 грн з ПДВ (з урахуванням проведених з 19.12.2015 перерахунків залежно від фактичної температури зовнішнього повітря).