Спецрепортаж: Чому в рахунку немає моєї субсидії?

lupa

На адресу товариства звернулася журналіст ТРК «Рівне 1», яка проводить журналістське розслідування за скаргою мешканця Рівного щодо невідображення в рахунках-квитанціях ТОВ «Рівнетеплоенерго» даних стосовно розмірів призначеної субсидії. У зв’язку з чим споживач щомісяця змушений звертатися на адресу товариства для визначення розміру щомісячного платежу, з урахуванням розміру призначеної субсидії.

Роз’яснення з цього приводу надає заступник директора з розрахунків за теплопостачання ТОВ «Рівнетеплоенерго» Кнап Інна Іванівна:

Кнап Інна ІванівнаЦього року зросла кількість звернень громадян щодо несвоєчасного відображення в рахунках-квитанціях розміру призначених субсидій. На сьогоднішній день, з незалежних від нас причин, це питання актуальне не лише для ТОВ «Рівнетеплоенерго», а й для інших надавачів послуг Рівного.

Відповідно до п. 3 постанови Кабінету Міністрів України «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» від 21.10.1995 № 848, зі змінами та доповненнями (далі – Постанова), призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.

Згідно з п.15 зазначеної Постанови громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати свою обов’язкову частку витрат на оплату цих послуг. У разі, коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

Відповідно до вказаної вище Постанови та умов укладеного договору, Управління праці та соціального захисту населення (далі – Управління) щомісячно до 20 числа наступного за звітним місяця надає на адресу ТОВ «Рівнетеплоенерго» інформацію про суми призначених громадянам субсидій у вигляді списку (електронного реєстру) із зазначенням особових рахунків, адрес, ПІБ, сум субсидії та періоду (місяць), за який ця субсидія надана.

Таким чином, ТОВ «Рівнетеплоенерго» тільки після отримання такої інформації та лише в тому об’ємі, якому вона надана, має можливість рознести її по особових рахунках споживачів та відобразити в квитанціях-рахунках на оплату послуг.

З огляду на зазначене вище, при формуванні квитанцій-рахунків ТОВ «Рівнетеплоенерго» відображає окремою графою суму отриманих у звітному місяці по особових рахунках субсидій (у разі її отримання з Управління), а також довідково, окремим рядком, зазначає за який період (місяць) враховані в квитанціях-рахунках суми субсидій.

Відображення інформації щодо сум субсидій по особових рахунках абонентів ТОВ «Рівнетеплоенерго» здійснюється по мірі надання Управлінням такої інформації на адресу товариства. Як правило, інформація щодо сум призначених субсидій передається Управлінням в наступному за звітним місяці.

Проте, трапляються випадки, що передача цієї інформації відтерміновується (по окремих особових рахунках до 2-3 місяців), а це, у свою чергу, не дозволяє ТОВ «Рівнетеплоенерго» своєчасно та в повному обсязі відображати дані суми по особових рахунках споживачів та відповідно у квитанціях-рахунках. Для прикладу, у січні поточного року було передано дані по деяким споживачам про призначення субсидій за жовтень, листопад та грудень 2015 року. Часто трапляється, що споживач значно раніше знає розмір призначеної субсидії та обсяг послуг, ніж така інформація буде передана ТОВ «Рівнетеплоенерго». Звинувачувати Управління в ситуації, що склалася, на мою думку, неправильно, особливо враховуючи той значний обсяг обробки запитів, який здійснюється.

Погодьтеся, що наперед спрогнозувати розмір призначеної субсидії та обсяг спожитих послуг і відобразити їх у своєму рахунку нереально, такого не зможе зробити жоден надавач послуг.

Зважаючи на все перераховане вище та керуючись нормами чинного законодавства України, ТОВ «Рівнетеплоенерго» рекомендує громадянам, які звернулися з питанням щодо отримання роз’яснень стосовно правильності визначення щомісячної плати за послуги теплопостачання з врахуванням субсидії, щомісячно сплачувати (як це передбачають норми Постанови) обов’язкову частку платежу, що вказана в повідомленнях про призначену субсидію, отриманих з Управління.

Зі свого боку, ми робимо все для того, щоб врегулювати ситуацію, що склалася. У кожному рахунку-квитанції зазначено номер довідкової служби ТОВ «Рівнетеплоенерго» 62-06-50, щоб кожен споживач міг дистанційно, не виходячи з помешкання, отримати кваліфіковану довідку щодо розміру проведених нарахувань за спожиті послуги та суму, яка належить до сплати, з урахуванням розміру призначеної субсидії.

Також необхідну інформацію можна отримати у трьох пунктах обслуговування громадян за адресами:

вул. Кавказька, 1-а
вул. Вербова, 41-в
вул. Р.Шухевича, 2-а
[google_map_easy id=”1″]

До речі, такої кількості пунктів прийому громадян немає в жодного надавача послуг Рівного, що дозволяє споживачам вирішувати питання територіально без зайвих витрат часу на проїзд, а також без значних черг. Також оптимізовано графік роботи цих пунктів для максимальної зручності громадян.

Графік роботи довідкової служби та пунктів прийому громадян:

Телефон
(0362) 62-06-50
довідкова служба з розрахунків за послуги теплопостачання

Стан рахунку, оплата, заборгованість та адреси пунктів обслуговування споживачів з розрахунків за послуги теплопостачання, опломбування та показники лічильників Прийом показників приладів обліку (лічильників гарячої води)

Відеосюжет: Рівне-1