Компетентно: Щоб економити, не обов’язково мерзнути

Рівненська міська рада практично одностайно погодила інвестиційну програму ТОВ «Рівнетеплоенерго».

Запропоновані нами заходи не вплинуть на тариф,

– відразу заспокоїв депутатів (а деяким із них уже встигли внести у вуха протилежне!) директор Рівнетеплоенерго Степан Коропецький. – Програмою передбачається придбати і встановити теплові лічильники, запірну арматуру та все інше, що потрібно для обладнання вузлів обліку в будинках.

Більше того, – відкрив усі козирі, які в цій програмі тримає у своїх руках місто, міський голова Володимир Хомко. – Всі 19 мільйонів, передбачених програмою, – це їхні гроші, що будуть вкладені у Рівне. Цього року, з огляду на те, що в місті дуже добре пішло встановлення лічильників тепла, я практично примусив Рівнетеплоенерго, щоб вони за свої кошти зробили 100-відсотковий облік тепла у Рівному. Рівне стане першим містом в Україні зі 100% обліком тепла.

Ми будемо першим таким містом в Україні й переженемо на десятиріччя інших. А наші кошти, які місто заклало до програми «50 на 50», дамо рівнянам на встановлення автоматичних регуляторів теплоподачі. Якщо все станеться так, як планується, вже в наступний опалювальний сезон Рівне увійде з повним обліком тепла.

 Детальніше про інвестиційну програму теплопостачального підприємства та про вигоду, яку отримають від її реалізації споживачі, журналістові «7 днів» розповів директор ТОВ «Рівнетеплоенерго» Степан КОРОПЕЦЬКИЙ.

– Аби відразу зняти всі питання, – пояснив він, – треба сказати, що інвестиційна програма відповідно до директивних документів Кабміну і Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розробляється теплопостачальним підприємством. Далі її погоджує орган місцевого самоврядування і схвалює Нацкомісія (НКРЕКП). В основу фінансування запланованих заходів, що найбільше турбує споживачів, закладаються амортизаційні відрахування, які нараховуються на підприємстві згідно з нормами Податкового кодексу. Тобто реалізація інвестпрограми Рівнетеплоенерго жодним чином не вплине на підвищення тарифів за послуги теплопостачання. Швидше навпаки, сприятиме зменшенню суми оплати за тепло.

– Про які кошти йде мова і на що вони будуть спрямовані?

– На реалізацію інвестиційної програми ТОВ «Рівнетеплоенерго» у 2016 році передбачено 19 мільйонів 93 тисячі 880 гривень. Усі її основні заходи спрямовані на оптимізацію процесу виробництва теплової енергії та зменшення витрат енергоносіїв. Насамперед – на встановлення теплових лічильників для забезпечення 100-відсоткового комерційного обліку споживання теплоенергії. На це буде скеровано 6 мільйонів гривень. До слова, торік наше підприємство вже встановило 196 вузлів обліку тепла, отож залишилося в період міжопалювального сезону обладнати лічильниками ще 217 будинків.

Окрім того плануємо продовжити заміну ділянок теплових мереж (1 549 м.п. у двотрубному вимірі) з використанням попередньо ізольованих трубопроводів, що дозволить звести до мінімуму втрати теплоносія. У планах – заміна насосного обладнання котельні та центральних теплових пунктів, диспетчеризація центральних теплових пунктів з автоматичним регулюванням подачі теплоносія на опалення і гаряче водопостачання. Усе це забезпечить економію паливно-енергетичних ресурсів, зокрема: природного газу – майже 730 тисяч кубів, електричної енергії – 1 мільйон 280 тисяч кВт/год, теплової енергії – 527 тисяч Гкал за рік. Загальний економічний ефект від впровадження заходів за попередніми підрахунками становитиме майже 9 мільйонів гривень. Та головне, що поліпшиться якість надання послуг та буде 100% облік.

– Степане Мафтейовичу, ви сказали, що реалізація інвестпрограми сприятиме зменшенню сум у квитанціях за тепло. За рахунок чого і скільки споживачі зможуть заощаджувати?

– Щоб економити, не обов’язково мерзнути. Як показує досвід, зменшенню розміру плати за тепло сприяє влаштування лічильників. За даними аналізу, проведеного в цьому опалювальному сезоні (жовтень – грудень 2015-го і січень – лютий 2016 року), середній розрахунковий тариф за теплову енергію за квадратний метр опалювальної площі для споживачів, які проживають у житлових будинках, обладнаних приладами обліку тепла, становить 10,08 гривні з ПДВ.

Практичного під час кожного прийому громадян до нас звертаються мешканці, а інколи й цілі делегації від будинків, у яких влаштовані лічильники обліку тепла без автоматичного регулювання подачі теплоносія. Часто трапляється, що відповідальні особи на власний розсуд запірною арматурою (яка не є засобом регулювання!) зменшують подачу теплоносія на будинок (інколи удвічі-утричі менше від розрахункової витрати, передбаченої проектом). Такі дії зумовлені бажанням заощадити.

Є й інший бік питання – скарги на неналежне теплопостачання. Тому ще раз фахово заявляю і хочу, щоб споживачі нарешті усвідомили: без необхідної кількості теплоносія не буде стільки тепла, щоб забезпечити його по всьому будинку рівномірно. Разом з тим, наголошую, що регулювати запірною арматурою подачу тепла неприпустимо, бо це порушує гідравліку будинку і призводить до того, що можна вивести тепловий лічильник з робочого режиму. Більше того, коли наші працівники це зафіксують (а кожний лічильник має архів), Рівнетеплоенерго буде виставляти рахунки за тарифами, як для будинків не обладнаних приладами обліку тепла.

– Що робити, коли, скажімо, в будинку немає людини, котра б фахово регулювала подачу теплоносія?

– Найоптимальніший варіант – звернутися до Рівнетеплоенерго. Ми готові розглянути питання можливості технічного обслуговування влаштованих вузлів обліку теплової енергії з автоматичним регулюванням подачі теплоносія чи без нього на умовах підряду. Для цього балансоутримувачу (ЖКП, ЖБК, ОСББ тощо) необхідно звернутися на адресу ТОВ «Рівнетеплоенерго» для укладання договору. Після цього наші спеціалісти матимуть правові підстави для проведення перевірок і аналізу роботи лічильників тепла, а також зможуть кваліфіковано й оперативно реагувати на звернення мешканців будинку щодо роботи лічильника, маючи до нього безперешкодний доступ.

Словом, ми відкриті до взаємовигідної, а головне, чесної співпраці з усіма без винятку споживачами.

– А хіба є підстави говорити про нечесну співпрацю?

– А хіба це чесно, коли заборгованість по деяких будинках сягає десятків і сотень тисяч гривень? При цьому деякі споживачі не поспішають розраховуватись, натомість вимагають першочергового влаштування лічильника тепла.

Так, спільно з міською владою ми поставили амбітну мету – 100-відсотковий облік споживання тепла. Її реалізація значною мірою залежатиме від розуміння і підтримки споживачів та їхніх своєчасних і повних розрахунків.

Станом на 1 березня

заборгованість усіх категорій споживачів перед Рівнетеплоенерго за спожиті послуги становить 144,5 мільйона гривень, у тому числі населення – 81,3 мільйона гривень.

 

Джерело: http://7d.rv.ua/