Про переплати на особових рахунках споживачів товариства

гроші

Враховуючи зверненнями споживачів та представників засобів масової інформації на адресу  ТОВ «Рівнетеплоенерго» щодо переплат на особових рахунках споживачів, які утворилися в результаті перерахованих Управлінням праці та соціального захисту населення (далі – Управління) сум субсидій, роз’яснення з цього приводу надає заступник директора з розрахунків за теплопостачання  Кнап Інна Іванівна.

Кнап Інна ІванівнаІнформую, що самостійно, без залучення Управління, надання повної інформації щодо залишків коштів по особових рахунках громадян за призначеними субсидіями населенню у межах соціальних нормативів користування, невикористаних станом на 01.03.2016 немає можливості з огляду на наведене нижче.

Відповідно до п. 3 постанови КМУ «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» № 848 від 21.10.1995, зі змінами та доповненнями (далі – Постанова), призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.

Згідно з п. 15 зазначеної Постанови громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати свою обов’язкову частку витрат на оплату цих послуг. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

Управління передає інформацію щодо сум призначених субсидій в наступному за звітним місяці. Окрім того, враховуючи велику кількість звернень громадян, дана інформація передається із значними затримками (по окремих особових рахунках до 2-3 місяців) – а це, у свою чергу, не дає можливості громадянам своєчасно визначити правильну обов’язкову частку платежу, а тому вони проводять оплату самостійно визначеними розмірами, що, зрештою, після отримання субсидії, призводить до значних переплат по особових рахунках.

Також багато житлових будинків на момент призначення громадянам субсидій не були облаштовані вузлами обліку теплової енергії, а протягом жовтня 2015 року – лютого 2016 року по них були прийняті на облік прилади обліку. Тому, враховуючи вимоги чинного законодавства, змінився як норматив, так і сума фактичних нарахувань за послугу «централізованого опалення», що поки не враховано Управлінням праці та соціального захисту населення, а буде враховано дещо пізніше.

На нашу думку, оптимальним варіантом було б визначення вказаних сум, зокрема для теплопостачальних підприємств, після закінчення опалювального сезону та надання ними до Управління інформації про фактично нараховані суми за спожиті послуги теплопостачання, на підставі яких Управління провело б відповідні перерахунки сум призначених субсидій.

Разом з тим, повідомляємо, що станом на 01.03.2016 загальна кількість особових рахунків споживачів послуг теплопостачання, які знаходяться на абонентському обліку ТОВ «Рівнетеплоенерго», становить 63 850, у т. ч. кількість особових рахунків (абонентів), яким відповідно до електронного реєстру, наданого Управлінням, призначено субсидію та передано в ТОВ «Рівнетеплоенерго» в лютому 2016 року – 29 652.

Звертаємо Вашу увагу на те, що відповідно до п. 15 Постанови сума субсидії, яку органами праці та соціального захисту населення було переказано на рахунки виконавців житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі їх соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем як оплата обов’язкової частки платежу домогосподарства на наступний розрахунковий період.