Застереження щодо порушення вимог комерційного обліку

гроші money

До уваги споживачів теплової енергії та гарячої води!

Згідно з чинними Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 №630, визначено обов’язок споживача забезпечувати цілісність пломб квартирних засобів обліку та не втручатися в їх роботу. Також, типовим договором про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення передбачено, що споживач несе відповідальність зокрема за втручання у роботу засобiв облiку води i теплової енергiї.

Відповідно до вимог ст.ст. 103-1 і 103-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення самовільний демонтаж, умисне знищення, пошкодження, розкомплектування, інше несанкціоноване втручання в роботу вузла комерційного обліку теплової енергії та гарячої води – тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двохсот до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім цього, згідно зі ст. 188-1 Кримінального кодексу України такі ж дії, якими завдано матеріальної шкоди, тягнуть за собою кримінальну відповідальність і караються штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправними роботами на строк до  двох років, або обмеження волі на строк до трьох років.

Керуючись чинним законодавством України, застерігаємо, що у випадку виявлення пошкодження пломб на засобах обліку гарячої води та/або теплової енергії, споживачу необхідно терміново повідомити про такий факт ТОВ «Рівнетеплоенерго» у наступний спосіб:

  • у разі порушення цілісності пломби на лічильнику теплової енергії, за телефонами теплової інспекції (067) 363-05-28 або 28-28-57;
  • у разі порушення цілісності пломби на лічильнику гарячої води, за телефонами абонентської служби (067) 361-20-88 або 62-06-50.

У випадку виявлення працівниками підприємства факту пошкодження пломб на засобах обліку гарячої води та/або теплової енергії та відсутності відповідного повідомлення від споживача, ТОВ «Рівнетеплоенерго» залишає за собою право здійснити всі заходи для притягнення останнього до адміністративної або кримінальної відповідальності.