ВІДПОВІДАЄМО!

295242840_5048956861893690_850511350529679674_n
Останнім часом доводиться читати запитання від користувачів, активістів та депутатів. Також до нас звернулись журналісьи рівненських ЗМІ, тому ми вирішили опублікувати роз’яснення, щодо запитань, які найчастіше звучать.
У кого компанія купує газ?
ТОВ «Рівнетеплоенерго» купує газ у «Нафтогаз Трейинг», а послуги з розподілу природнього газу отримує від АТ «Оператора газорозподільної системи «Рівнегаз»».
Чому теплопостачаючим підприємствах потрібна компенсація ПДВ?
ТОВ «Рівнетеплоенерго» є платником ПДВ, нарахування та сплата податку проводиться підприємством згідно Податкового кодексу України.
Компенсація різниці в тарифах потрібна із ПДВ, тому що всі витрати ТОВ «Рівнетеплоенерго» на газ, транспортування газу, розподіл газу, електроенергію, воду, матеріали для ремонтів здійснюються підприємством із ПДВ.
Зменшення компенсації різниці в тарифах на суму ПДВ призведе до неможливості виконання підприємством своїх зобов’язань з придбання енергоносіїв та зупинки роботи котелень.
Компенсація ПДВ тепловикам однакова для всіх міст?
«Програма компенсації різниці між тарифами» кожним регіоном України розроблялась індивідуально, частина міст України отримувала компенсацію різниці між тарифами з ПДВ, а у іншої частини міст підхід до розрахунку був інший, зокрема і кошти спрямовувались не на погашення заборгованості за газ, а на поповнення статутного фонду теплопостачального підприємства.
Затверджений тариф з ПДВ, тариф який застосовується з ПДВ, споживачі сплачують рахунки з ПДВ, тобто і різниця виника з ПДВ. Якщо взяти різницю між затвердженим та застосованим тарифом без ПДВ – втрачається частинка доходу, тобто тарифу. Хто її відшкодує?
Компанія має борги за постачання газу?
У зв’язку із низькою платіжною дисципліною споживачів послуг теплопостачання, ТОВ «Рівнетеплоенерго» не мало можливості вчасно розраховуватись за спожитий природний газ перед НА «Нафтогаз України» Відтак, станом на 01.07.2022 року заборгованість за спожитий природний газ перед НАК «Нафтогаз України» (основний борг) становить 305,2 млн. грн., крім цього за порушення строків оплати нараховані штрафні та фінансові санкції на загальну суму 78,7 млн. грн.
Чинним законодавством передбачена можливість списання нарахованих штрафних санкції лише за умови повного погашення суми основного боргу.
Чи можливо отримати компенсацію різниці тарифу від держави, не від міста?
Щодо «компенсації» ПДВ містом чи державою слід зауважити, що ТОВ «Рівнетеплоенерго» є платником ПДВ та перебуває на відповідному обліку і органах ДФС.
За своєю природою ПДВ є непрямим податком, який не може бути «компенсований» як з державного так і місцевого бюджету, проте суми ПДВ можуть бути відшкодовані органами ДФС на умовах та в порядку визначених Податковим кодексом України, після їх сплати.
Відтак зауважуємо, що ТОВ «Рівнетеплоенерго» не вправі надавати оцінку діям міста чи держави щодо інших підприємств галузі.