До уваги отримувачів субсидії!

subsydiyiДоводимо до Вашого відома, що постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2018 №841 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 №534 «Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг», якою затверджено Порядок розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидій та відшкодування витрат на оплату комунальних послуг.

Постановою передбачено повернення до державного бюджету виробниками/виконавцями послуг сум невикористаних субсидій двічі на рік: після закінчення опалювального сезону та після закінчення не опалювального сезону.

Розрахунок невикористаних сум субсидії проводиться виробниками/виконавцями послуг станом на 1 травня та 1 жовтня за особовим рахунком споживача – громадянина, якому призначено субсидію на опалювальний (не опалювальний) сезон, що закінчився (далі – одержувач субсидії).
Розрахунок невикористаної суми субсидії проводиться надавачем послуг у разі, коли на особовому рахунку одержувача субсидії станом на 1 травня та 1 жовтня.
Постановою введено ОБОВ’ЯЗОК ДЛЯ ГРОМАДЯН, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, ЩОМІСЯЧНО СПЛАЧУВАТИ ОБОВ’ЯЗКОВУ ЧАСТКУ ПЛАТИ за послуги незалежно від обсягу спожитих послуг.

У разі несплати обов’язкової частки плати надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг.

Розрахунок невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води за опалювальний сезон за особовим рахунком кожного одержувача субсидії визначається за такою формулою:
                                                                             Nтв = Cтв – Hтв + Отв,
де Nтв – невикористана сума субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з теплопостачання та постачання гарячої води за опалювальний сезон, гривень;
Cтв – загальна сума нарахованої субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги теплопостачання та постачання гарячої води за опалювальний сезон, гривень;
Hтв – загальна фактична вартість послуги з теплопостачання та постачання гарячої води за період отримання субсидії в опалювальний сезон, гривень;
Отв – загальна сума фактично сплаченої обов’язкової частки плати за теплопостачання та постачання гарячої води за опалювальний сезон, гривень.
Якщо після проведення розрахунку невикористана сума субсидії має від’ємне значення, розрахунок за таким особовим рахунком невикористаної суми субсидії не проводиться.
Якщо після проведення розрахунку невикористана сума субсидії має значення більше, ніж загальна сума нарахованої субсидії на оплату послуги за відповідний сезон, повернення до бюджету невикористаних сум субсидії за таким особовим рахунком здійснюється у розмірі нарахованої субсидії.
Основною вимогою для отримувача субсидії є сплата комунальних послуг з урахуванням призначеної допомоги. Тобто у період отримання субсидії заборгованості не може виникати взагалі. Тому очевидно, що це заборгованість, яку домогосподарство накопичило до моменту оформлення субсидії.
Якщо у субсидіанта до початку опалювального сезону (2018-2019рр.) була накопичена заборгованість, така заборгованість субсидією не покривається і повинна сплачуватися субсидіантом самостійно.
Переплата за особовим рахунком одержувача субсидії (станом на 1 травня та 1 жовтня) зменшується на розраховану невикористану суму субсидії. При цьому не допускається нарахування та облік будь-якої заборгованості на особовому рахунку одержувача субсидії.