Теплопостачання, як і будь-яка інша послуга, вимагає фаховості

З настанням опалювального сезону дедалі гостріше даються взнаки проблеми, пов’язані з теплопостачанням будинків, де створені ОСББ.

У редакції «7 днів» назбиралося чимало запитань рівнян. Найсуттєвіші з них ми адресували директору Рівнетеплоенерго Степанові КОРОПЕЦЬКОМУ.

Минулого тижня у нашому будинку міняли тепловий насос. Після його запуску в моїй квартирі через гідравлічний удар вибило в батареї шматок чавуну, а отже, стався потоп. Та справа навіть не в самій аварії, а в тому, хто її має ліквідовувати. Голова нашого ОСББ почала шукати сантехніка, що обслуговує наш будинок, а я – надзвонювати в Рівнетеплоенерго. Хочу подякувати тепловикам, які оперативно відгукнулися на мою біду і локалізували аварію. Втім, у мене виникло природне запитання: куди людині звертатися, якщо в квартирі, наприклад, недостатньо теплі батареї або сталася аварія? (Людмила АРТИНЮК)

– Я в курсі тієї ситуації, про яку розповіла ваша читачка, – зауважує Степан Мафтейович. – У цьому будинку створено ОСББ, яке уклало договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем, а також вузла обліку теплової енергії, зі спеціалізованою організацією. Як нам відомо, аварія сталася під час проведення останньою монтажних робіт щодо заміни циркуляційного насоса. Але констатувати, що саме стало причиною виходу з ладу радіатора у квартирі складно через відсутність наших працівників безпосередньо під час проведення монтажних робіт. Наші спеціалісти прибули на виклик і надали допомогу з локалізації та ліквідації аварійної ситуації.

Що стосується запитання: куди людині звертатися, якщо в квартирі, наприклад, недостатньо теплі батареї або сталася аварія? Я вже не раз казав, що відповідальність за технічний стан внутрішньобудинкових систем несе власник/балансоутримувач або управитель, який згідно з договором здійснює управління будинком і забезпечує його належну експлуатацію відповідно до закону та умов договору.

– Але ж ваша аварійна служба все ж реагує на звернення рівнян?

– А що нам залишається робити? Звичайно, наші спеціалісти виїжджають за викликами і надають допомогу в ліквідації аварійних ситуацій. Але їх могло б і не бути, коли б була проведена своєчасна, а головне – фахова підготовка внутрішньобудинкових систем теплопостачання до опалювального сезону.

– Степане Мафтейовичу, голова правління ОСББ на вулиці Київській, де також виникли проблеми через недоліки у внутрішньобудинкових мережах, цікавиться, у яку суму обходиться ОСББ підписаний з Рівнетеплоенерго договір?

– За умовами договору аварійного обслуговування, який передбачає оперативне та кваліфіковане виконання аварійно-ремонтних робіт на внутрішньобудинкових системах житлових будинків, нема фіксованої обов’язкової щомісячної плати. Вона здійснюється виключно в разі виникнення і ліквідації аварійної ситуації. А ще однією з переваг укладення такого договору є те, що аварійно-диспетчерська служба ТОВ «Рівнетеплоенерго» працює цілодобово без вихідних. Тому аварійна бригада виїжджає на виклик у будь-який час доби, навіть у вихідні та святкові дні. До речі, Рівнетеплоенерго уклало вже 30 таких угод.

У нашому будинку влітку встановили тепловий лічильник з регулятором, але це не вирішило проблеми в цілому. Як і раніше, на верхніх поверхах люди відкривають кватирки, а на нижніх – включають для обігріву електроприлади. Хто може налаштувати регулятор тепла, щоб усі були задоволені температурою у квартирах? (Світлана КОРСУН)

– Рівнетеплоенерго готове розглянути питання можливості надання послуг з обслуговування вузлів обліку теплової енергії на договірних умовах.

Отримати фахову консультацію щодо укладання договорів можна у виробничо-технічному відділі ТОВ «Рівнетеплоенерго» за адресою: вулиця Данила Галицького, 27, каб. 408, або за телефоном 64-36-99.

Графік роботи:
Понеділок-Четвер 0800-1700Обідня перерва 1200-1245
П’ятниця 0800-1600Обідня перерва 1200-1300

Джерело: Сім днів