Інформація про надання субсидій  для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг

Програма житлових субсидій є механізмом соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги.

Хто має право на призначення субсидії?

Право на отримання житлових субсидій мають домогосподарства, у яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг, виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами з урахуванням пільг, перевищують розмір визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу. З 1 жовтня 2014 року обов’язковий платіж для отримувачів житлової субсидії розраховується індивідуально для кожного домогосподарства і залежить від середньомісячного сукупного доходу на одного члена домогосподарства.

Порядок звернення за житловою субсидією

  1. Кому призначається субсидія

Субсидія призначається одному із членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг. Право на отримання житлових субсидій мають домогосподарства, у яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг, виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами, перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу.

  1. Куди і як подаються документи?

З питання призначення житлової субсидії необхідно звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації. Документи для призначення субсидії можуть бути надіслані до місцевого управління праці та соціального захисту населення поштою.

Перелік документів для призначення субсидії:

  • спрощена заява (за встановленою формою на 1 арк.);
  • спрощена декларація про доходи і витрати осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (за встановленою формою на 1 арк).

Усі інші відомості, що необхідні для призначення житлових субсидій (про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами) надають організації, які надають ці послуги, на запит органів соціального захисту населення. Інформацію про доходи для призначення житлової субсидії органи соціального захисту населення будуть отримувати у порядку обміну від Державної фіскальної служи та Пенсійного фонду. При цьому, заборонятиметься вимагати від заявників інші документи, ніж передбачені Положенням про призначення житлових субсидій.

 На яку площу та на які нормативи споживання послуг призначається субсидія?

Постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року №409, яка набрала чинності з 1 жовтня 2014 року, для надання субсидій встановлено соціальну норму житла у розмірі 13,65 кв.м площі на одну особу та додатково 35,22 кв.м на домогосподарство.

Термін призначення житлової субсидії

Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначатиметься на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням.