Степан Коропецький: “Встановлення лічильників вирішило б чимало проблем, які виникають між тепловиками і споживачами”

Як минає опалювальний сезон, чи зростатимуть тарифи на теплопостачання, скільки коштів отримує за оренду бюджет Рівного, що у планах ТОВ “Рівнетеплоенерго”. Про це та інше спілкувався із ведучим програми “Відкритий мікрофон” у прямому ефірі радіостанції “Радіо Трек” Миколою Кульчинським та рівнянами директор ТОВ “Рівнетеплоенерго” Степан Коропецький.

Хоч опалювальний сезон, який добігає до закінчення, для ТОВ “Рівнетеплоенерго” за рахунком уже п’ятий, утім для підприємства він свого роду перший.
Цей сезон для нас новий. Адже після передачі у серпні торік в оренду цілісного майнового комплексу підприємств, що надають комунальні послуги населенню, ми перший рік майже стовідсотково забезпечуємо споживачів Рівного теплопостачанням, — зауважив Степан Коропецький. — Звісно, що було чимало побоювань, адже крім завчасного початку опалювального сезону 2013-2014 року, довелося виконати чималий обсяг робіт, зокрема і на проблемних ділянках. До того ж відбулося і злиття двох колективів. Натомість усе минуло добре і особливих питань не виникало.
Ведучий програми Микола Кульчинський цікавився не лише ціновою політикою у сфері регулювання тарифів на послуги теплопостачання, а й сумою орендної плати, яка надходить у фінансову скарбницю Рівного.
На сьогодні ми сплачуємо 820 тисяч гривень оренди в місяць, — повідомив директор ТОВ “Рівнетеплоенерго”. — Тобто, за рік набігає понад 10 мільйонів.
А от рівняни зверталися до Степана Коропецького із наболілим. Питання стосувалися регулювання температури теплоносія і зовнішнього повітря, розрахунків за надані послуги, роздільної оплати за послуги теплопостачання, закінчення благоустрою території після проведення ремонтних робіт тощо.
На всі запитання директор ТОВ “Рівнетеплоенерго” дав вичерпні відповіді. Звісно, що вирішити всі проблеми, які накопичувалися роками, за один лише сезон неможливо, утім вже під час підготовки до наступного будуть враховані і скарги споживачів щодо неналежного теплопостачання та подачі гарячої води, і виконані аварійно-ремонтні роботи для забезпечення якісним централізованим опаленням об’єкти міста.

— Наразі ми маємо 36 ділянок, на яких не завершений благоустрій. У зв’язку з тим, що ремонті роботи на них виконувалися восени, проводити асфальтування за несприятливих погодних умов було нераціонально, — зазначив Степан Коропецький. — До того ж лише на наступному тижні запрацює наш рівненський асфальтний завод, тому все розпочате закінчимо як належить. А от чималу кількість проблем, які виникають між теплопостачальними організаціями та споживачами, вирішило б встановлення приладів обліку теплової енергії у будинках. Адже це і оплата за фактично використану теплову енергію, себто, і економія коштів, і забезпечення комфортної температури для споживачів завдяки автоматичному регулюванню. Бо якими будуть розцінки на послуги теплопостачання найближчим часом, спрогнозувати важко. Все залежатиме від вартості газу, який є основною складовою тарифу за 1 Гкал і становить майже 70% від усіх витрат, що до нього входять.
Наостанок Степан Коропецький в ефірі “Радіо Трек” привітав колектив ТОВ “Рівнетеплоенерго” та усіх комунальників із професійним святом, побажавши міцного здоров’я, миру, злагоди в родинах та в усій країні.