Щодо повірки теплового лічильника.

86180248_2568129733309761_3899513022648942592_nЩодо повірки  теплового лічильника ТОВ “Рівнетеплоенерго” повідомляє наступне.

Відповідно до ч.4 ст.3  Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» (далі – Закон) вузли комерційного обліку належать на праві власності власнику (є спільною сумісною власністю співвласників) будівлі.  Відповідальність за збереження і цілісність вузлів комерційного обліку згідно ч.5 ст.3 вищевказаного Закону покладається на власника (співвласників) будівлі (її частини), в якій вони встановлені, або за договором на визначену власником (співвласниками) іншу особу. Тобто відповідальність за вузли обліку та їх збереження Законом покладається на співвласниках будівлі, поки не укладено договір з іншою особою.

Відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» розділ І  ст. 1 параграф 10 (обслуговування вузлів обліку – огляд, опломбування/розпломбування, періодична повірка (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж), ремонт засобів вимірювальної техніки, які є складовою частиною вузла обліку, забезпечення дистанційної передачі результатів вимірювання (за наявності), ремонт та заміна допоміжних засобів вузла обліку, а за згодою власника (співвласників) будівлі також охорона або страхування вузла обліку;) та розділ ІІ  ст. 6 параграф 1 (Обслуговування та заміна вузлів комерційного обліку здійснюються оператором зовнішніх інженерних мереж відповідно до цього Закону з урахуванням вимог Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність”, Витрати оператора зовнішніх інженерних мереж на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку (їх складових частин) відшкодовуються споживачами відповідної комунальної послуги, а також власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання у такій будівлі, шляхом сплати виконавцю комунальної послуги внесків на обслуговування та заміну вузла комерційного обліку).

Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» розділ 6 п.9 Відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтажу, транспортування та монтажу) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення комерційних розрахунків за спожиті теплову енергію і воду) покладається на суб’єктів господарювання, що здійснюють обслуговування відповідних засобів вимірювальної техніки.

Договір на обслуговування вузлів обліку ТОВ «Рівнетеплоенерго» з власниками (співвласниками) будинків не укладався, та внески на обслуговування вузлів обліку не вносились. (На даний час вартість внесків знаходиться на затвердженні в органах місцевого самоврядування).

                                                                                          Адміністрація підприємства.