Шановні рівняни!

69321641_2221396751316396_6032231290344833024_nНагадуємо: відповідно до нової редакції Закону України «Про житлово-комунальні послуги», до 01 січня 2020 року споживачі мають укласти угоди на постачання комунальних послуг.

Законом передбачені наступні типи угод:

Індивідуальні. Укладаються з власником окремої квартири, передбачає облік наданих послуг на вході в будинок та на вході у квартиру, а також абонплату за обслуговування. Поточний ремонт та обслуговування внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку здійснює виконавець на підставі договору. Капітальний ремонт внутрішньобудинкових мереж, через які надається комунальна послуга (наприклад, труб опалення) виконується коштом співвласників багатоквартирного будинку з залученням відповідних служб. Технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем електро- та газопостачання здійснює суб’єкт, визначений співвласниками багатоквартирного будинку, за рахунок співвласників.

Колективний договір з управителем. Співвласники багатоквартирного будинку визначають управителя. Після цього підписують із ним угоду і він укладає договори з постачальниками від імені співвласників. Виконавець відповідає за якість послуги до «входу в будинок». До вартості комунальних послуг не входить плата за абонобслуговування та плата за обслуговування внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку. Технічне обслуговування, поточний і капітальний ремонти цих мереж здійснюються коштом співвласників. Такий тип договору може бути укладений лише за умови наявності будинкового вузла (вузлів) обліку, що забезпечує загальний облік споживання комунальної послуги в будинку.

Договір колективного споживача – ОСББ. Його підписують об’єднання співвласників і надавачі комунальної послуги. У такому разі відносини між надавачем послуги, колективним споживачем та мешканцями регулюються статутом такого об’єднання і рішеннями його уповноважених органів управління.
Варто пам’ятати, що навіть при колективному договорі кожен окремий споживач сам відповідає за свою заборгованість. У разі її наявності постачальник послуги нараховуватиме пеню. А якщо буде така необхідність, то і відключатиме конкретного боржника, а не цілий будинок.
Процедура відключення теж прописана в законі. Надавач послуги має попередити боржника щонайменше за 30 днів. За цей час споживач має можливість погасити борг або оскаржити правомірність відключення