Розяснення головам ОСББ про порядок розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидій.

обговорення
11 червня 2018 року на особистому прийомі громадян відбулася відверта розмова з директором ТОВ «Рівнетеплоенерго» та головами ОСББ.
Директор ТОВ «Рівнетеплоенрго» надав розяснення щодо порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних  сум субсидій.
Доводимо до Вашого відома, що постановою Кабінету Міністрів  України від 27.04.2018 №329 «Про внесення змін до деяких постанов КМУ та визнання такою, що втратила чинність, постанови КМУ від 28.12.2016р. №1022», якою, у т.ч., внесені зміни до Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг (далі – Порядок), затвердженого постановою КМУ від 23.08.2016 №534 «Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг»
Уряд встановив чіткий Порядок, що унеможливлює нарахування будь-якої заборгованості субсидіантам після відповідного розрахунку за результатами опалювального періоду. Це передбачено відповідною Постановою КМУ від 23.08.2016р. № 534.
Якщо сім’я своєчасно і в повному обсязі сплачувала свою  частку платежу згідно з субсидією, заборгованості після повернення до бюджету невикористаних субсидій не повинно виникнути.
Постановою передбачено, виділені людям кошти на оплату комунальних платежів не можуть залишатись на рахунках, якщо послугу людям фактично не надано, або споживач не користується наданою послугою. Тобто якщо сім’я не користується гарячим водопостачанням, а субсидія на цю послугу надається, то весь розмір наданої субсидії за гаряче водопостачання повертається до бюджету.
У результаті перерахунку надавачами комунальних послуг невикористаних субсидій, який відбувся минулого місяця, платіжки за гаряче водопостачання та опалення із заборгованістю можливі лише у трьох випадках:
По-перше, заборгованість у червневій платіжці могла з’явитися у тих людей, які за травень не  сплатити рахунки за комунальні послуги.
По-друге, сім’ї, які споживають більше за надані їм соціальні нормативи повинні доплатити за фактично спожиту послугу.
По-третє, якщо у субсидіанта до початку опалювального сезону (2017-2018рр.) була накопичена заборгованість і не сплачена протягом зими. Така заборгованість субсидією не покривається і повинна сплачуватися субсидіантом самостійно.
Якщо сім’я своєчасно і в повному обсязі сплачувала свою  частку платежу згідно з субсидією або скористалася зекономленою субсидією і не платила нічого, заборгованості після повернення до бюджету невикористаних субсидій не повинно виникнути.
Основною вимогою для отримувача субсидії є сплата комунальних послуг з урахуванням призначеної допомоги. Тобто у період отримання субсидії заборгованості не може виникати взагалі. Тому очевидно, що це заборгованість, яку домогосподарство накопичило до моменту оформлення субсидії.
ТОВ «Рівнетеплоенерго» йде назустріч громадянам і дає змогу оформити договір реструктуризації боргу з постачальником послуги для автоматичного продовження субсидії на наступний рік (2018-2019рр.).

Дякуємо головам ОСББ: «Геолог,12» – Іванченко Людмилі Іванівній; «Д.Галицькогог, 10» – Німковичу Валентину Миколайовичу; «Богоявленська,6» – Новаку Юрію Петровичу; «Млинівська, 41» – Казанському Сергію Олександровичу;  «Семко» – Гуц Ларисі Володимирівній,  які долучилися до розмови  та поставилися зрозумінням. Та всім іншим, які спілкувалися онлайн.
Дякуємо за небайдужість та запрошуємо до відвертого діалогу наступного разу!!!

За додатковою інформацією телефонуйте у довідкову службу ТОВ «Рівнетеплоенерго» 62-06-50 або завітайте до пунктів обслуговування споживачів з розрахунків за послуги теплопостачання за адресами вул. Кавказька, 1-а та вул. Шухевича, 2-а.
Графік роботи довідкової служби та пунктів обслуговування споживачів: з понеділка по п’ятницю з 08:00 до 18:00 год.,  без обідньої перерви.
Про інші новини діяльності ТОВ «Рівнетеплоенерго» дізнавайтесь на офіційному сайті http://rivneteploenergo.com