Роз’яснення щодо – нарахування за місця загального користування (МЗК) та функціонування внутрішньобудинкової системи опалення(ФС).

c44be203cb301d258c1b9e0059a3a97fНарахування за місця загального користування (МЗК) та функціонування внутрішньобудинкової системи опалення(ФС).

На виконання вимог Законів України «Про житлово-комунальні послуги» із змінами та доповненнями, «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» за № 1060-IX від 03.12.2020р. інших законодавчо-нормативних документів після обрання споживачами певної моделі договорів про надання послуг теплопостачання або по закінченню 30-денного терміну після опублікування на сайті ТОВ «Рівнетеплоенерго» публічного договору приєднання, розрахунки за послуги теплопостачання для всіх категорій споживачів (в тому числі по житлових та нежитлових приміщеннях)  проводяться відповідно до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої Наказом Мінрегіону № 315 від 22.11.2018р.

Галузевими комунальними нормами України (ГКН 04.07.000-2005) надано визначення місць загального користування: «Приміщення загального користування (МЗК) житлового будинку – це сходові клітини, ліфтові шахти, вестибюлі, коридори, підвали тощо».

 Власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками усіх допоміжних приміщень будинку та його технічного обладнання і зобов’язані брати участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку та прибудинкових територій відповідно до своєї частки у майні будинку. Внутрішньобудинкові мережі централізованого   опалення і гарячого водопостачання (ЦО і ГВП) належать до інженерного (технічного обладнання) житлового будинку і є його невід’ємною частиною.

  Адже за рахунок тепловиділень від розподільчих трубопроводів, які розташовані в місцях загального користування будинку, створюються сприятливі умови для нормального функціонування мереж водопостачання, водовідведення та інших комунікацій.

Таким чином, співвласники квартир повинні брати участь у витратах на утримання будинку пропорційно займаній площі житла. Відключення від мереж ЦО і ГВП не є підставою для звільнення мешканців від такої участі.