ПРО ДИМ З ТРУБИ КОТЕЛЬНІ

316556249_650674699867493_6228168754041746709_n
Нещодавно у соціальних мережах з’явилось відео диму з труби котельні, яка знаходиться на вулиці Кулика і Гудачека. Це найбільша на заході України теплова генерація на альтернативному паливі.
У коментарях під відео люди дивувались густому білому диму, який йшов з труби котельні. Тому маємо пояснити кілька моментів.
1. Щепа, яка є паливом на цій котельні, має певний рівень вологості. Відтак при спалюванні, разом з димом, у вигляді пари випаровується вода яка є у щепі. Окрім того, при нульовій і нижче температурі ця димно-парова суміш виглядає більшою і густішою. Так само як на морозі людське дихання теж виглядає «парою» з рота.
2. Якщо порівняти в один той самий час дим з котельні на щепі і на газу, (у коментарях під цим постом) вони майже не відрізняються. Різниця знову ж таки, через пару, яка виділяється внаслідок випаровування вологості, яка є у щепі.
3. Ще одним закидом у коментарях є висота труби. Мовляв нові труби, нижчі ніж стара цегляна. Однак проект нової котельні пройшов повну експертизу і все зроблене згідно всіх вимог і нормативів. Цегляна труба старої котельні вища, тому що за проектом, там раніше стояли котли для спалювання мазуту. Відповідно будували з дотриманням тих норм, які необхідні для котелень котрі працюють на мазуті. Зайве мабуть говорити, про різницю викидів при спалюванні мазуту і шепи.
Запевняємо мешканців міста та наших клієнтів, що компанія «Рівнетеплоенерго» дотримується вимог та норм українського Законодавства. Та дбає про запровадження нових, сучасних, екологічних технологій. Саме за такими принципами збудована і запущена в експлуатацію генерація на альтернативному паливі на вулиці Кулика і Гудачека. Вона стала одним з елементів фундамента енергетичної безпеки та зменшення споживання газу у Рівному.
Детальніше на відео: