Правда понад усе: справжні причини скарг мешканців вул. Льонокомбінатівської на якість теплопостачання

mihailo_prisajnuk

19.11.2015 журналіст Громадського руху «Народний контроль» Михайло Присяжнюк звернувся на адресу ТОВ «Рівнетеплоенерго» електронним листом з переліком актуальних питань.

20.11.2015 офіційну відповідь ТОВ «Рівнетеплоенерго» на всі порушені питання надіслано листом № 02-06/3855/2977 (розміщеним нижче) на електронну адресу запитувача інформації.

25.11.2015 офіційному сайті  Громадського руху «Народний контроль» http://nkontrol.org.ua опубліковано новину

«У будинку на Льонокомбінатівській нарешті з’явилося тепло»

ТОВ «Рівнетеплоенерго» вважає зміст новини упередженим, необ’єктивним, який не відповідає дійсності, таким, що порушує немайнові права Товариства, вводить в оману читачів, викликає несправедливу недовіру до ТОВ «Рівнетеплоенерго» з боку споживачів.

Повторно інформуємо, що під час неодноразових комісійних обстежень внутрішньобудинкової системи опалення житлового будинку № 1 на вул. Льонокомбінатівській в м. Рівному, зокрема у квартирах ІІ під’їзду №№ 79-156, встановлено наступне:

  • Вказаний житловий збудовано із силікатної цегли, яка є гідрофобним матеріалом і використовується лише для зовнішніх робіт (різниця температур, розрахована за формулою t внутрішнього повітря – t зовнішньої стіни, складає ≥15°C).
  • Проектом будинку передбачено нагрівні прилади «Акорд», які в 95% квартир демонтовані і встановлені різнотипні нагрівні прилади, зокрема М-140, М-140-АО, РД, регістри.
  • У квартирах самовільно демонтовано перемички перед нагрівальними приладами, що призводить до температурних перепадів у помешканнях між верхніми і нижніми поверхами.
  • Виявлено самовільне влаштування опалення на балконах з приєднаннями до внутрішньобудинкової системи теплопостачання.
  • У тепловому вузлі житлового будинку встановлено прилади обліку та регулювання теплової енергії. Відповідальна особа за належну роботу системи опалення та обліку теплової енергії, обрана з числа мешканців цього ж будинку, на власний розсуд, з метою економії коштів на оплату послуг теплопостачання, зменшує витрату теплоносія менше розрахункової 10,36 куб. м/год., яка передбачена проектом на влаштування вузла обліку та автоматичного регулювання, що негативно впливає на розподіл теплової енергії у квартирах мешканців будинку та відповідно спричиняє скарги на неналежне теплопостачання.

Таким чином, перераховані вище факти свідчать про самовільні грубі втручання в роботу внутрішньобудинкової системи централізованого опалення. З метою забезпечення належного теплопостачання вказаного житлового будинку, необхідно виконати заходи щодо утеплення зовнішніх стін будинку та усунути факти самовільного втручання у внутрішньобудинкову систему теплопостачання.

Зі свого боку, з метою контролю та недопущення несанкціонованого втручання в роботу теплового лічильника, ТОВ «Рівнетеплоенерго» вжито відповідні заходи:

  • На вузлі обліку теплової енергії зафіксовано розрахункову витрату теплоносія на житловий будинок, передбачену проектом, та повторно комісійно опломбовано запірну арматуру.
  • Даний вузол обліку та регулювання теплової енергії взято на щоденний контроль.
  • З відповідальною особою за належну роботу системи опалення та обліку теплової енергії, обраною з числа мешканців цього ж будинку, проведено роз’яснювальну роботу щодо недопущення самовільного втручання в роботу лічильника тепла.

На жаль, вказана вище об’єктивна інформація ні повністю, ні частково не була відображена в новині «У будинку на Льонокомбінатівській нарешті з’явилося тепло» від 25.11.2015, хоча була надіслана на адресу Громадського руху «Народний контроль» завчасно 20.11.2015.

Однією із програмних засад Концепції Громадського руху «Народний контроль» зазначено «Забезпечити справедливість». Таким чином, журналісти-активісти руху «Народний контроль»  покликані досягати реалізації програмної засади – Правда і Справедливість.

З метою недопущення подібних прикрих випадків у майбутньому, для оперативного, об’єктивного, всебічного та відкритого інформування мешканців Рівного, пропонуємо надалі на стадії збирання інформації чи перевірки змісту новин, які стосуються діяльності ТОВ «Рівнетеплоенерго», звертатися за адресу останнього з відповідними інформаційними запитами. Контактна особа Лукашевич Олена, e-mail: olena_555@ukr.net, тел. 642669, 0673632430, 0984337009.

ТОВ «Рівнетеплоенерго» відкрите для діалогу та сподівається на налагодження партнерських і дружніх відносин із Громадським рухом «Народний контроль», побудованих виключно на правді.

Адже у нас спільна мета – забезпечення рівнян правдивою та неупередженою інформацією з перевірених джерел, а не створення додаткової соціальної напруги у суспільстві у вигоду зацікавленим політичним силам.

Додатки:

Офіційна відповідь ТОВ від 20.11.2015
Скан. копія листа (оригінал)