Нові тарифи на тепло – не забаганка Рівнетеплоенерго

Директор ТОВ Рівнетеплоенерго, Коропецький Степан МафтейовичПопри всі невтішні прогнози, дякувати Богу, рівнянам минулої зими мерзнути не довелося. Тож і морозів як таких, може дехто зауважити, не було. А хіба в інших містах, де мешканці через пориви у теплотрасах, як не раз про це розповідалося в теленовинах, ловили дрижаки в холодних квартирах, вони були? Або ж хіба мали рівняни такі клопоти, як, скажімо, кияни, котрі торік кілька місяців мусили обходитися без гарячої води? Справа, вочевидь, не в погоді і, мабуть, навіть не в економічній кризі, а в умінні налагодити роботу за будь-яких умов, у тому числі – в часи фінансової скрути.
Ну взяти хоча б той факт, що Рівне – одне з небагатьох міст України, де гарячу воду в 2014-му подавали цілий рік. Або ж таке. Ще свіжими в пам’яті рівнян залишились ажіотажі десятирічної давності, коли в заставу закладали майно колишніх теплопостачальних підприємств, щоб узяти кредити на погашення боргів за газ, бо в іншому випадку теплопостачальному підпри­ємству не бачити було б голубого палива, як своїх вух. Натомість Рівнетеплоенерго не те що за час свого існування не мало непорозумінь з НАК «Нафтогаз України», а й напередодні 2015 року назване в числі трьох підприємств країни, які стовідсотково розрахувалися за отриманий газ. Такого, як зауважив міський голова Рівного Володимир Хомко, в історії міста досі не було.

– Як вдається ТОВ «Рівнетеплоенерго» ефективно працювати в нинішній непростій економічній ситуації, коли фактично неможливо передбачити, що день прийдешній нам готує? – цікавлюся в директора теплопостачального підприємства Степана Коропецького.

– Особливо хизуватися нічим, – каже Степан Мафтейович. – Живемо не в якомусь райському куточку, отож, як і всі інші, відчуваємо на собі той непосильний тягар, який зумовила війна на сході України та економічні негаразди в державі. Як на мене, вони виявилися ще склад­нішими, ніж на зорі незалежності
України. Однак не опускаємо руки, а простіше сказати – совісно робимо свою справу. Сумлінно підготувалися до опалювального сезону, звідси й результати, які маємо.

– Завдяки чому вдалося перезимувати без суттєвих проблем?

– Насамперед завдяки вчасному та якісному виконанню всіх запланованих робіт. Це вперше забезпечило проходження опалювального сезону без аварій на магістральних трубопроводах. Ми мали лише незначні пориви розподільчих мереж, які вдалося локалізувати в найкоротші терміни. Адже під час підготовки до опалювального сезону 2014-15 року Рівнетеплоенерго замінило 6,3 кілометра теплових мереж і мереж гарячого водопостачання у двотрубному вимірі, з яких 4,3 кілометра труб замінено на сучасні теплоізольовані пінополіуретаном в поліетиленовій оболонці. Окрім того, додатково замінено 2 кілометри аварійних ділянок. Стовідсотково пройшли гідравлічне випробування 203,19 кілометра трубопроводів теплопостачання. Також, що не менш важливо, проведено благоустрій на місцях розкопок теплових мереж загальною площею 6255 кв. м та відновлено благоустрій на площі 370,5 кв. м на місцях розкопок попередніх років. А завдяки встановленим у котельні на вулиці Макарова, 41 і ТЕЦ на Князя Володимира когенераційних установок підприємство в опалювальний сезон на 80 відсотків забезпечило себе електроенергією.

– Які завдання ставите перед собою і колективом на наступний опалювальний сезон?

– Роботи з підготовки до наступного сезону вже розпочали. Перед­усім плануємо подальшу заміну
теплових мереж. Адже саме через зношені трубопроводи стається
найбільша втрата теплоносія. Що і коли вдасться зробити, не буду загадувати наперед.

– У 2014-му Рівнетеплоенерго подавало гарячу воду впродовж усього року. А як буде в ниніш­ньому?

– Будемо подавати й надалі за графіком, який діє на сьогодні. Можливо, що графік буде дещо відкоригований для зручності споживачів. Але ми обов’язково це погодимо з управлінням ЖКГ Рівного.

– Чи не найбільше рівнян сьогодні цікавлять тарифи, якими вони будуть з квітня на тепло і гарячу воду?

– Відразу зауважу: тарифи на послуги теплопостачання встановлює не Рівнетеплоенерго, а Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг. Тому, якими вони будуть із 1 квітня безпосередньо для рівнян, поки невідомо. Із оприлюдненої керівництвом профільного міністерства інформації відомо, що вартість послуг на централізоване опалення зросте орієнтовно на 73 відсотки, а гарячої води – на 55–57 відсотків.

Звісно, чергове підвищення тарифів – це неабияке навантаження на сімейний бюджет. Але жодне підприємство не може працювати собі у збиток. Отже, нова вартість послуг – це лише приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня.

Категорія малозабезпечених громадян отримуватиме допомогу держави у вигляді субсидій. І це, вважаю, правильно та справедливо.
джерело: 7днів