На жаль, БРЕХНЯ стає солодшою за правду і такою всюдисущою

18.10.2016 на сайті телеканалу Рівне 1 розміщено відеоматеріал «Холодне Рівне[ВІДЕО]», який містить неперевірені й недостовірні факти та однобоко висвітлює інформацію.

ТОВ «Рівнетеплоенерго» вважає зміст відео упередженим, необ’єктивним, який не відповідає дійсності, таким, що порушує немайнові права Товариства, вводить в оману глядачів, викликає несправедливу недовіру до численного трудового колективу ТОВ «Рівнетеплоенерго» з боку споживачів.

Надзвичайно прикро, що незважаючи на попереднє усне звернення журналіста Рівне 1 щодо надання інформації стосовно виконаних ТОВ «Рівнетеплоенерго» перерахунків за неналежне опалення за адресою вул. Короленка, 3 у м. Рівному, уся запитувана інформація оперативно була надана. Водночас з боку ТОВ «Рівнетеплоенерго» було одразу висловлено згоду взяти участь у журналістському розслідуванні і прокоментувати ситуацію за даним фактом. Однак роз’яснення теплопостачального підприємства виявилися ні для кого не цікавими і не потрібними та з не відомих нам причин, відповідно, жодним чином не відображеними у вказаному вище сюжеті.

Тому вважаємо за необхідне прокоментувати ситуацію, що склалася з наданням послуг централізованого опалення у житловому будинку за № 3 на вул. Короленка у м.Рівному.

Відповідно до Акта первинного прийняття вузла обліку теплової енергії від 25.12.2014 вузол обліку теплової енергії, влаштований у житловому будинку за № 3 на вул. Короленка у м. Рівному, взято на комерційний облік. Разом з тим, у цьому акті членами комісії було зафіксовано зауваження: «Споживач зобов’язаний в міжопалювальний період 2015-2016 рр. встановити вузол автоматичного регулювання відповідно до п. 11 технічних умов». Проте до цього часу зазначене зауваження так і не було виконано.

Однак, для усунення місцевого опору, спричиненого влаштуванням теплового лічильника, поліпшення роботи внутрішньобудинкової системи централізованого опалення, з метою забезпечення відповідного температурного режиму в оселях  мешканців будинку, працівниками ТОВ «Рівнетеплоенерго» було прийнято рішення про тимчасове влаштування циркуляційного насоса власними силами і за кошти товариства.

Разом з тим, з відповідальною особою за експлуатацію, збереження та належний стан теплового лічильника, призначеною наказом ЖКП «Західне» від 21.10.2015 №163, проведено роз’яснювальну роботу щодо доцільності влаштування циркуляційного насосу та його значення в забезпеченні проектної витрати теплоносія по будинку, а відтак належного теплового режиму від першого до останнього під’їздів.

Відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630, зі змінами і доповненнями, затвердженими постановами КМУ від 03.09.2009 № 933 та від 17.02.2010 № 151, інших відповідних законодавчих та нормативних документів, у разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії, споживач оплачує за послугу опалення згідно з їх показаннями пропорційно опалювальній площі квартири.

Таким чином, нарахування за послугу опалення по житловому будинку за № 3 на вул. Короленка здійснюється виключно за фактично використаними цим будинком Гкал (відповідно до поданих Довідок про кількість використаної теплової енергії по тепловому лічильнику за кожен звітний період за підписами представників ТОВ «Рівнетеплоенерго», представника ЖКП «Західне» та представника від мешканців цього ж будинку), проводиться на загальну опалювальну площу будинку і розраховується наступним чином:

 1. Визначається тариф за 1 м.кв.:

Розрахункова вартість послуги за 1 м.кв. = Сума використаних будинком Гкал * Тариф за 1 Гкал  /  Площа будинку                                      

 1. Розраховується сума нарахування за послугу опалення:

Сума нарахування = Опалювальна площа квартири, м.кв * Розрахункова вартість послуги за 1 м.кв. 

За даними аналізу споживання теплової енергії відповідно до показів лічильника у вказаному житловому будинку встановлено, що за опалювальний період 2015-2016 рр. середньомісячна розрахункова вартість послуги «централізованого опалення» склала 11,75 грн/кв.м. (проти діючого тарифу 18,23 грн/кв.м, тобто на 36% менше). Зокрема, мешканці будинку сплачували за отримані послуги «централізованого опалення» таким чином:

 • жовтень 2015 року 3,34 грн/кв.м;
 • листопад 2015 року 9,47 грн/кв.м;
 • грудень 2015 року 11,59 грн/кв.м;
 • січень 2016 року 15,64 грн/кв.м;
 • лютий 2016 року 13,69 грн/кв.м;
 • березень 2016 року 10,09 грн/кв.м;
 • квітень 2016 року 4,11 грн/кв.м.

20.10.2016 представниками ТОВ «Рівнетеплоенерго» та ЖКП «Західне» проведено комісійне обстеження роботи внутрішньобудинкової системи централізованого опалення в житловому будинку № 3  на вул. Короленка та встановлено наступне:

 1. При виключеному циркуляційному насосі у вузлі обліку теплової енергії зафіксовано фактичну витрату теплоносія 5,3 куб.м/год., при проектній витраті 9,16 куб.м/год. (тобто на 42% менше розрахункової для цього будинку!). А це спричиняє недоотримання необхідної кількості теплової енергії та призводить до неналежної роботи внутрішньобудинкової системи опалення в бік погіршення – різниця температур теплоносія на подаючому і зворотному трубопроводах складає 13,6°С.
 2. На вимогу комісії після ввімкнення відповідальною особою циркуляційного насосу витрата теплоносія збільшилась до 10,5 куб.м/год., унаслідок чого за 30 хвилин спостереження різниця температур теплоносія на подаючому і зворотному трубопроводах зменшилась із 13,6°С до 10,5°С і продовжувала зменшуватись. На момент завершення комісійного обстеження різниця температур склала 8°С.

Відповідальній особі повторно було вказано на необхідність влаштування вузла автоматичного регулювання відповідно до п. 11 технічних умов та повторно наголошено на неухильному виконанні обов’язкових дій відповідальної особи за експлуатацію, збереження та належний стан теплового лічильника.

Таким чином, 20.10.2016 комісійно вдалося налагодити належний тепловий режим у будинку. Однак, чи надовго, невідомо – до першого некваліфікованого чи «економного» втручання.

Також неабияке здивування трудового колективу ТОВ «Рівнетеплоенерго» викликала власне тема сюжету «Холодне Рівне!» та ще й зі знаком оклику, який, як правило, ставиться в кінці речення для висловлення обурення, заклику для сильного почуття, тривоги тощо.

Звертаємо увагу, що відео датоване 18.10.2016 і станом на цю дату опалювальний сезон уже розпочався (з 11.10.2016) й теплоносій належної якості було подано ТОВ «Рівнетеплоенерго» до межі розподілу балансової належності теплових мереж (обрізу фундаменту житлового будинку або запірної арматури в тепловій камері на відгалуженні до споживача) 99% житлових будинків, у т.ч. житлового будинку № 3 на вул. Короленка у м. Рівному.

Питання ж подальшого розподілу теплоносія по будинку цілком і повністю належить до компетенції  балансоутримувача (ЖКП, ОСББ, ЖБК тощо) та/або організації, яка обслуговує внутрішньобудинкові системи централізованого опалення та гарячого водопостачання житлового будинку. У випадку з житловим будинком за № 3 на вул. Короленка у м. Рівному – це питання балансоутримувача та/або відповідальної особи, призначеної ним.

З метою недопущення подібних випадків у майбутньому, для оперативного, об’єктивного, всебічного та відкритого інформування мешканців Рівного, ТОВ «Рівнетеплоенерго» вкотре підтверджує свою готовність брати участь у журналістських розслідуваннях і пропонує журналістам Рівне 1 на стадії збирання інформації чи перевірки змісту даних, які стосуються діяльності ТОВ «Рівнетеплоенерго», звертатися на адресу останнього з відповідними інформаційними запитами. Контактна особа Лукашевич Олена, e-mail: olena_555@ukr.net, тел. 642669, 0673632430, 0984337009.

ТОВ «Рівнетеплоенерго» відкрите для діалогу та сподівається на налагодження партнерських і дружніх відносин із Рівне 1, побудованих виключно на правді. Адже у нас спільна мета – забезпечення рівнян правдивою інформацією з перевірених джерел, а не створення додаткової соціальної напруги у суспільстві.

На превеликий жаль, поява сюжетів подібного змісту повністю нівелює щоденну нелегку працю численного трудового колективу ТОВ «Рівнетеплоенерго» і всі докладені зусилля для забезпечення рівнян послугами належної якості (незалежно від часу доби і погодних умов!), виявляються непоміченими і неналежно оціненими. За таких умов, коли брехня стає солодшою за правду і такою всюдисущою, працювати стає дедалі важче…

Акт обстеження від 20.10.2016
Акт первинного прийняття вузла обліку теплової енергії від 25.12.2014
Наказ ЖКП «Західне» від 21.10.2015 № 163
Технічні умови на влаштування вузла обліку і регулювання теплової енергії житлового будинку № 3 по вул. Короленка в м. Рівне від 01.12.2014 № 190