ДЕРЖАВА ВИПРАВИЛА ПОМИЛКУ І КОМПЕНСУЄ РІЗНИЦЮ ТАРИФУ

242426273_4129918167130902_2631323605821630014_n
Набрав чинності Закон України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачаючих та теплогенеруючих організацій та підприємств центрального водопостачання і відведення» на основі якого Кабінет міністрів розробив і затвердив методику визначення заборгованості з різниці в тарифах. Відповідні комісії створені при обласних державних адміністраціях.
Пояснюючи простою мовою, держава визнала, що у попередні роки теплопостачаючі підприємства працювали за тарифами, які були нижчими за фактичну собівартість теплової енергії. Відтак, теплопостачаючі підприємства несли значні збитки. Як наслідок, зростала заборгованість теплопостачаючих підприємств перед НАК «Нафтогаз» за спожитий газ. Це поставило під загрозу ефективну роботу ринку теплопостачання.
Рішення Верховної ради та Кабміну дає можливість розв’язати проблему. Теплопостачаючі підприємства можуть вирішити питання заборгованості за газ після подання обґрунтування різниці тарифу та розгляду питання комісією. Компанія «Рівнетеплоенерго» 23 вересня подала необхідні документа до Департаменту житлово-комунального господарства та енергетики Рівненської облдержадміністрації. Так само свої документи вже подали до відповідних департаментів підприємства Луцька, Новограда, Запоріжжя, Миколаєва, Хмельницького, Львова і ще багатьох міст країни. Багатьом містам вже ці документи розглянули та затвердили.
Важливо розуміти, що безпосередньо теплопостачаючі компанії не отримають гроші з держбіджету. Гроші отримає державна компанія «Нафтогаз», як компенсацію заборгованості підприємств через різницю у тарифі на тепло, яка утворилась в період з 1 червня 2016 до 1 травня 2021 роки.