ТОВ «Рівнетеплоенерго» активно розпочало втілення програми скорочення споживання дорогого імпортного газу, що використовується при виробництві теплової енергії для всіх категорій споживачів.
Ця програма має два основних напрямки:
- Модернізація існуючого генеруючого обладнання, що працює на газу.
- Встановлення поруч із газовою генерацією котельного обладнання, що працює на альтернативному біопаливі. Цю частину програми буде виконувати дочірнє підприємство ТОВ “Рівнетеплоенерно” – “Рівнетеплосервіс”, що має відповідні ліцензії на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії.
Котли, що працюватимуть на біопаливі, буде встановлено на вільних площах існуючих котельних у разі наявності там вільного місця. У разі відсутності вільного місця для монтажу біокотлів, буде демонтовано застаріле, нині непрацююче газогенеруюче обладнання, яке було зупинено та законсервоване ще у першій половині 2000-х. Важливо підкреслити – робоче обладнання демонтоване не буде. Воно залишається і буде працювати разом та поруч із змонтованими біогенеруючими агрегатами. Режими використання генерації на газу та біопаливі буде зумовлено погодними параметрами та економічною доцільністю. Але у будь якому випадку – буде можливість вибору. А це завжди добре.
Які переваги генерації на біопаливі:
- Вартість. Цю перевагу зможуть відчути вже у цьому опалювальному сезоні починаючи із січня 2019 року ті бюджетні установи, що уклали договори із “Рівнотеплосервіс”. Економія на одній Гкал складає майже 49 гривень. Невеликі поки що кошти. Але це початок, перший етап. Та і він має свої переваги: загальний обсяг бюджетних споживачів різного рівня, що є споживачами тепла у м. Рівному, складає біля 60 тис ГКал. Порахувати не важко скільки коштів може бути заощаджено та перенаправлено на важливі для громади міста проекти, зокрема соціальні. Другим етапом впровадження біогенеруючого обладнання буде виробництво тепла для населення. Тоді цінову перевагу зможуть відчути вже всі наші мешканці.
- Суттево зменшується залежність від дорогого імпортованого газу, вартість якого постійно зростає.
- Можливість подачі гарячої води влітку, виробництво якої у міжопалювальний період на газу є збитковим.
Тепер більш детально про найближчі плани.
На котельні по вул. Герцена, 5-А планується встановити твердопаливний котел з допоміжним обладнанням в приміщенні існуючої котельні. Принцип режиму спільного використання існуючих котлів на газу та котлу на біопаливі вже викладено вище. А от істотною перевагою є забезпечення гарячою водою всіх споживачів, що приєднані до цієї котельні, вже цим літом. У даний час вже розроблений відповідний робочій проект “Технічне переоснащення котельні по вул. Герцена , 5-а в м. Рівне”, який зараз знаходиться на розгляді в Державному Підприємстві “Спеціалізована державна експертна організація – Центральна служба Української державної будівельної експертизи”.
Окремо потребує висвітлення питання екології. Це важливе питання, яке постійно турбує громаду міста, а тому вимагає більш детального висвітлення. Робочий проект, на яке було посилання вище, містить окремий Розділ “Оцінка впливів на навколишнє середовище (ОВНС)”. Ключовими показниками розділу є фізичні показники викидів:
Як можна побачити в таблиці, показники викидів по жодному із забруднюючих речовин не перевищують гранично допустимих нормативних значень.
На котельні по вул. Чорновола, 74-В планується використовувати існуючий котел типу ТВГ-8М, який у даний не задіяний у виробництві теплової енергії, під спалювання деревини методом двохступеневого спалення. Це іноваційна установка, аналогів якої в Україні практично немає. Наразі триває розробка проектної документації. Другим можливим сценарієм по цій котельні розглядається проект встановлення на місці старого обладнання, що не використовується, твердопаливного котла, що зараз виготовляється в Україні по ліцензії відомого голландського виробника котельного обладнання KARA. У разі успішного втілення одного з двох можливих сценаріїв, споживачі, що приєднані до цієї котельні, отримають гарячу воду ще цього літа.
На котельні по вул. Соборна, 225-К планується реконструкція котла ДКВР 10/13 для роботи на біопаливі, а котли ДЕ-4/14 ГМ, ДЕ-2,5/9, які не використовуються в технологічному процесі із 2010 року – демонтувати. Переваги втілення цього проекту аналогічні вищезазначеним.