У рамках проекту “Співпраця муніципалітетів Рівного та Любліна як один із елементів розвитку прикордонної території” польська делегація із міста Люблін ознайомлювалася із інфраструктурою та наданням послуг у житлово-комунальній сфері обласного центру. Начальник станції очистки стічних вод ТОВ “Міське підприємство водопостачання і каналізації” у м.Люблін Анджей Печо, начальник із питань експлуатації цього ж підприємства Анджей Козак, начальник відділу з питань технічної інфраструктури Дорота Шенчевська-Смолінська та іще дев’ятеро представників муніципалітету Любліна побували і на теплопостачальному підприємстві ТОВ “Рівнетеплоенерго”.
Представники польської делегації завітали на котельні на вулицях Київська, 6а та Курчатова, 54а, на яких підприємство запровадило енергозберігаючі проекти.
Як повідомив польським колегам директор ТОВ “Рівнетеплоенерго” Степан Коропецький, проведення повної реконструкції застарілого енергоємного технологічного обладнання із встановленням сучасних котлів типу VITOMAX 200 M241 VIESSMANN на котельні по вул. Київська, 6а дозволило покращити теплозабезпечення в оселі рівнян та економити 3 млн куб.м природного газу та 1,5 млн кВт електроенергії в рік.
Щоправда більшу заінтересованість у представників польської сторони викликала котельня на вул. Курчатова, 54а, де встановлений твердопаливний котел, який працює на відходах деревини та забезпечує теплопостачанням і гарячою водою 9 будинків у цьому районі. Відтак цікавилися поляки постачанням сировини, технологією переробки і виробником котла, який, на їхній подив, виявився саме українським.
Ураховуючи європейський досвід, зокрема Польщі, централізоване опалення значно вигідніше за автономне і запровадження енерго-та ресурсозберігаючих технологій на теплопостачаючих підприємствах, зокрема і на ТОВ “Рівнетеплоенерго” — один із пріоритетних напрямів у процесі модернізації системи централізованого опалення.