На часі: Лічильники тепла. Останній штрих

Встановити лічильники спожитого тепла у всіх без винятку рівненських будинках, мешканці яких отримують послуги централізованого опалення, – це не лише вимога уряду. Таку мету в 2016 році задекларував за власною інвестиційною програмою найбільш потужний теплопостачальник міста – Рівнетеплоенерго.

Тож нині приладами обліку тепла оснащено вже 97% будинків у місті. Лишилось 36 будинків, де немає технічних можливостей, щоб влаштувати лічильник тепла. Здебільшого це малоповерхові старі будинки без підвальних приміщень або цоколів, де ввід теплової мережі розташований безпосередньо під підлогою помешкань.

Саме така двоповерхівка, що на вулиці Дворецькій, 184а. Так от, на цьому тижні в ній, попри все, був влаштований прилад обліку теплової енергії. Як це вдалося фахівцям, кореспонденту нашої газети розповів директор товариства Степан Коропецький:

Інженери нашого підприємства знайшли, на мою думку, оптимальний вихід із ситуації, коли немає теплового вузла, підвального приміщення та жодних умов, щоб влаштувати прилад обліку. Ми вирішили: лічильник будемо встановлювати в спеціальній обліковій шафі, яка прикріплюється до стіни будинку. Подаючий і зворотній трубопроводи теплової мережі виводимо до шафи, в якій стоїть лічильник, а потім повертаємо в будинок. Усе ретельно теплоізолюємо: і труби, й корпус шафи. Це досить складно виконати, і підприємство змушене йти на додаткові витрати. Та мешканці тепер вже точно знатимуть, що сплачують лише за те тепло, яке вони спожили. Відтак, у них з’явився добрий стимул, аби впроваджувати в своїх будинках заходи з енергозбереження, і зменшувати витрати тепла в будинку. У цих споживачів неодмінно виникне бажання провести енергоаудит будинку, дізнатися, де в них нераціонально витрачається тепло, навести у цій справі лад, споживати й оплачувати тільки те тепло, що їм насправді необхідне.

Як правило, мешканці будинків, у яких встановлені лічильники тепла, особливо відповідально ставляться до заходів з енергоощадності, кількості спожитої будинком теплової енергії. Люди починають платити за опалення в кілька разів менше, ніж там, де цим і досі легковажать. У місті є такі будинки, де групи активістів-мешканців аналізують витрати тепла, а, отже, власних коштів, мало не щодня. І всі слабкі місця, де тепло втрачалося намарно, у них приведені до ладу.

Будинок на Дворецькій, 184а – це перша із «останніх ластівок», де в Рівному ще не було лічильників тепла. Але, це твердо запевняють наші теплопостачальники, тепло у Рівному невдовзі рахуватимуть у всіх без винятку рівненських будинках. Так і потрібно, бо, якщо немає обліку тепла, то й економити його мешканців не заохотити, і люди нарікатимуть, що переплачують за послуги опалення.

Давайте намагатись бути об’єктивними: у ці зимові місяці рахунки за тепло приходять рівнянам набагато менші, ніж в сусідніх обласних та районних центрах. Це не в останню чергу завдяки тому, що в місті майже скрізь встановлені теплолічильники.

Рівняни значною мірою вже навчились раціонально ставитися, і відтак, економити ресурси, і продовжують вчитися робити це. Бо це вигідно і рівнянам, і тепловикам, адже котельні виробляють саме стільки тепла, скільки потрібно споживачам.

Джерело:  7 днів

Будьте обережні: Невміння порівняти числа «більше» і «менше» чи вишукані маніпуляції свідомістю рівнян?