Через “вибух” газу у котельні травмувалися двоє працівників

За таким сценарієм на території котельні ТОВ “Рівнетеплоенерго” по вул. Жукова, 22 відбулися командно-штабні навчання з органами управління та підрозділами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту та її ланок.


Аби попередити виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій, налагодити чітку взаємодію аварійно-рятувальних служб Рівного, оперативно реагувати на надзвичайні ситуації, характерні для осінньо-зимового періоду, такі навчання з відповідними структурами обласного центру проводяться щороку.

Цього разу об’єктом для тренувань стала котельня по вул. Жукова, 22, яка забезпечує гарячим водо- та теплопостачанням понад 7 тисяч мешканців міста. Через нібито розгерметизацію фланцевого з’єднання газової труби газопроводу середнього тиску стався вибух газу з наступним загорянням в приміщенні котельні. Внаслідок вибуху пошкоджено котел №3, зруйновано частину стіни та пошкоджено перекриття будівлі. Всередині котельні знаходилися двоє травмованих працівників.
За викликом аварійно-диспетчерської служби теплопостачаючого підприємства на місце події терміново прибули чергові підрозділи Служби порятунку, бригади ТОВ “Рівнетеплоенерго”, ПАТ “Рівнеобленерго”, ПАТ “Рівнегаз”, РОВКП ВКГ “Рівнеоблводоканал”, центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, а також працівники ВДАІ.
Рятувальники в найкоротший термін провели розвідку в приміщеннях котельні та передали двох потерпілих медикам. Відключивши електропостачання на об’єкті, підрозділи Держслужби з НС подали на гасіння пожежі та охолодження будівельних конструкцій вогнегасячі засоби. Тим часом бійці аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС розібрали завали зруйнованих конструкцій для пошуку ймовірних потерпілих та надання їм невідкладної допомоги.
Після ліквідації пожежі аварійно-комунальні служби міста відновили централізоване гаряче водопостачання та опалення мешканцям району.
Загалом, до тренувань було задіяно майже 50 працівників аварійних служб комунальних підприємств і служб цивільного захисту та 14 одиниць спеціальної техніки.
Підбиваючи підсумки командно-штабних навчань, заступник начальника Головного управління ДСНС у Рівненській області Ігор Михальчук подякував усім задіяним службам за оперативні та високопрофесійні дії:
— Одним з найнебезпечніших чинників осінньо-зимового періоду є аварії на теплопостачальних об’єктах. І тому усім службам цивільного захисту необхідно постійно бути готовими до оперативного реагування на такі надзвичайні події та відновлення систем життєзабезпечення населення. (За матеріалами МНС)