Гаряче не лише на дворі, а й на об’єктах ТОВ «Рівнетеплоенерго». На котельнях за адресами вул. Кременецька, 2-а, вул. Березовського, 20 та вул. Київська, 60-б завершено роботи щодо технічного переоснащення обладнання хімводопідготовки шляхом заміни морально застарілого та фізично зношеного механічного обладнання на напівавтоматичне, нове й сучасне. Начальник хімслужби Каленська Людмила Миколаївна розповідає:
ТОВ «Рівнетеплоенерго» реалізовано один із сучасних способів докотлової обробки води.
Установка пом’якшення IMWTP забезпечує видалення з води солей жорсткості, зокрема кальцію та магнію. А це, у свою чергу, унеможливлює утворення відкладень накипу на поверхнях теплосилового обладнання і трубопроводах, що, у кінцевому підсумку, дозволяє економити енергоносії, а саме, природний газ. Адже встановлено, що 1 мм накипу на поверхнях теплосилового обладнання призводить до перевитрат природного газу до 2,8%, а вже 7 мм накипу – до 9,3%.
Установка хімічної деаерації ROx забезпечує видалення з води розчинених газів – кисню та вуглекислоти. Відомо і доведено, що зниження концентрації розчиненого у воді кисню впливає на інтенсивність розвитку корозійних процесів.
До цього часу на котельнях товариства деаерація (знекиснення) води проводилось методом термічної (вакуумної) деаерації. Це призводило до додаткових витрат енергоносіїв на підігрів підживлювальної води, а відповідно – до збільшення собівартості останньої.
Уведення в експлуатацію установок хімічної деаерації ROx дозволить зменшити витрати енергоносіїв під час докотлової обробки води, а також суттєво поліпшить якість власне підживлювальної води.
Установки IMWTP та ROx доповнюють та підсилюють одна одну. Ефект очевидний – економія енергоресурсів, зокрема, природного газу; надійна, ефективна та економічна експлуатація обладнання(котлів), продовження строку його експлуатації; зменшення впливу корозійних процесів як на поверхнях теплосилового обладнання, так і в магістральних та розподільчих мережах, а також у внутрішньобудинкових системах.
До слова, розділ 8 «Водно-хімічний режим котлів» НПАОП 0.00-1.08-94. Правил будови і безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів (зі змінами та доповненнями) визначає:
п. 8.1.1. Водно-хімічний режим повинен забезпечувати роботу котла і живильного тракту без пошкоджень їх елементів внаслідок відкладення накипу і шламу, підвищення відносної лужності котлової води до небезпечних границь або в результаті корозії металу.
Всі парові котли з природною і багатократною примусовою циркуляцією паропродуктивністю 0,7 т/год і більше, всі парові прямоточні котли незалежно від паропродуктивності, а також всі водогрійні котли повинні бути обладнані установками для докотлової обробки води. Допускається також застосування інших ефективних способів обробки води, що гарантують виконання вимог даного розділу.
На сьогодні обладнання хімводопідготовки такого типу вже успішно працює на дев’яти котельнях ТОВ «Рівнетеплоенерго» за адресами: вул. С.Бандери, 30-б, вул. Курчатова, 54-а, вул. Дворецька, 57, вул. Київська, 6-а, вул. Олексинська, 31, вул. Кіквідзе, 6-а, вул. Ніла Хасевича, 26-б, вул. Буковинська, 12-а та 14-а.