Уряд змінив Правила надання населенню послуг з газопостачання. Кабмін встановив строки опалювального періоду — з 1 жовтня по 30 квітня включно. Раніше він тривав з 15 жовтня по 15 квітня. Відповідні зміни до Правил внесені постановою Кабінету міністрів України №74 від 2 березня.
У документі наголошується, що опалювальний період для населення, яке використовує природний газ для опалення приміщень, продовжується з 1 жовтня до 30 квітня включно. Також Кабмін позначив міжопалювальний період — з 1 травня до 30 вересня включно.Як відомо, раніше Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), прийняла рішення про збільшення з 1 квітня середньозваженого тарифу на тепло для населення на 71,8%. Також, як повідомлялося, з 1 квітня підвищуються тарифи на газ.
Мінімальний тариф на газ для опалення будинків населенням виросте на 2 тисячі гривень і становитиме 3,6 тисячі гривень за тисячу кубометрів палива. Такий тариф встановлюється для споживачів, які спалюють до 200 кубометрів газу на місяць і буде він діяти протягом опалювального сезону – з 1 жовтня по 30 квітня.
Якщо споживач перевищить обсяг в 200 кубів в опалювальний період, то тариф на газ для нього збільшиться до 7188 гривень за тисячу кубів, або до 7,2 гривні за куб.
У міжопалювальний період – з 1 травня по 30 вересня – ціна 1000 кубів газу, незалежно від обсягів споживання, також буде становити 7188 гривень. Такий же рівень тарифів встановлений і для приготування їжі та підігріву води.
Для споживачів, у яких відсутні газові лічильники, куб газу також буде коштувати 7,2 гривні. Зараз норма споживання без лічильника встановлена на рівні 6 кубометрів на місяць на людину. Таким чином, жителі квартир з газовими плитами, платитимуть 43,2 гривні на місяць за кожного жителя.
Економічна правда
P.S. Відповідно до п.5 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 630 від 21.07.2005, рішення про початок та закінчення опалювального сезону приймається виконавчими органами відповідних сільських, селищних та міських рад або місцевими державними адміністраціями.